Najnowsza interwencja Uważam Rze

Unia przeciw niepełnosprawnym

Droga Redakcjo! Uprzejmie proszę o mocniejsze zaakcentowanie na łamach Państwa gazety problemu zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Jestem osobą niepełnosprawną, skończyłam dwa kierunki studiów z wyróżnieniem, w wyuczonych zawodach oczywiście nie pracuję, bo niestety nie mam mamy/taty/wujka/cioci, którzy załatwiliby mi pracę (chociaż mam znajomych, którym w ten sposób się poszczęściło). Po wielomiesięcznych, bezowocnych poszukiwaniach wiem, że moją jedyną kartą przetargową na wkroczenie na rynek pracy jest coś, co przez długie lata było moim przekleństwem – czyli moja niepełnosprawność. Pracowałam dotychczas dzięki dofinansowaniom dla pracodawcy ze środków PFRON, obecnie jestem na stażu dla osób niepełnosprawnych i jedyną nadzieją na zatrudnienie są wspomniane dotacje. Proszę jeszcze raz o zajęcie się tym tematem w imieniu młodych, wykształconych ludzi przed trzydziestką, którzy marzą po prostu, by móc uczciwie pracować.

Karolina

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe