Najnowsza interwencja Uważam Rze

Szał i...

Grzegorz Benda

The Rolling Stones? A cóż to za zespół? Beatlesi to był dopiero zespół! Świadczy o tym niezliczona ilość publikacji i książek, jak choćby dwie nasze, które darzę szczególną sympatią, bo napisali je najprawdziwsi fani: „Magiczna podróż Beatlesów" Jerzego Menela i Michała Beszczyńskiego oraz „The Beatles.

Kulisy sławy" Leszka Rudnickiego. A Philip Norman to prawdziwy mistrz biografii muzycznych, których kilka już w swym pisarskim życiu popełnił: Eltona Johna, Buddy Holly'ego, Johna Lennona (a jakże) i... The Rolling Stones (też). „Szał. Prawdziwa historia Beatlesów" to lektura absolutnie obowiązkowa dla fanów czwórki z Liverpoolu. Zachęca do tego także Piotr Metz, któremu udało się zamieścić w jej środku kilka swoich stron (i to na bogato, bo na kredowym papierze i w kolorze), w tym... radość z okazji czerwcowej wizyty w Polsce Paula McCartneya, a tak się jakoś złożyło, że wypadła w 50-lecie beatlemanii. Książka Normana to owoc prawdziwie benedyktyńskiej pracy autora. Znajdziemy tu mnóstwo nieznanych dotąd szczegółów z początków działalności zespołu i wyjaśnienie wielu epizodów pozornie dotąd znanych. Autor znakomicie opowiada o czasach, w których przyszło im żyć i mozolnie budować późniejszą legendę. Kogo lubi bardziej – Paula czy Johna? Nie zdradzę, ale warto dotrwać do przedostatniej linijki, by dowiedzieć się, który z Beatlesów zawsze mówił o nich najpiękniej.

Philip Norman
"Szał"
Pascal

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?