Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

123RF

Stres w pracy zagrożeniem dla firmy

Anna Ciach

Zestresowani pracownicy to poważny kłopot. Spada ich efektywność, kreatywność i chęć podejmowania nowych wyzwań, co może się przełożyć na wyniki firmy i być źródłem dodatkowych kosztów. Jak temu zapobiegać?


Jak wynika z badań OECD, ponad 53 proc. Polaków odczuwa stres w pracy. Wyprzedza nas tylko Turcja i Grecja. Zdecydowanie najmniej zestresowani w Europie są Szwedzi i Norwegowie. Jak wykazują badania GUS, z tego samego powodu co czwarta osoba w Polsce przerwała pracę na więcej niż dwa tygodnie. W dobie dużej konkurencyjności na rynku, niezadowalających wynagrodzeń i wysokiego bezrobocia wśród młodych ludzi, powodów do stresu nie brakuje. Ambicje pracowników często przewyższają realne możliwości rozwoju. Konieczność sprostania wielozadaniowości, zawrotne tempo pracy i duże wymagania pracodawcy nie zawsze idą w parze z satysfakcjonującymi warunkami finansowymi. Zdecydowanie lepiej radzą sobie nasi sąsiedzi – Czesi czy Niemcy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy