Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: 123R

Coraz niższe procenty

Ewa Bednarz

Przedsiębiorstwa chętnie lokują pieniądze w bankach, choć odsetki z depozytów są symboliczne. Przed rokiem można jeszcze było liczyć na oprocentowanie w wysokości 3 proc., dzisiaj zaś musi wystarczyć o połowę mniejsze

Na atrakcyjności straciły nie tylko firmowe lokaty, ale również konta oszczędnościowe. Banki nie mają jednak ujednoliconej polityki. Jedne nagradzają przedsiębiorców posiadających duże oszczędności, inne wyższe oprocentowanie oferują do określonej kwoty.

Z warunkami i bez

Jeszcze nie tak dawno na najwyższe odsetki można było liczyć na lokatach długoterminowych, ale dziś i one przestały być kuszącą ofertą. W Credit Agricole, blokując pieniądze na dwa lata, można liczyć na 2,1 proc. w skali roku, ale oferta dotyczy jedynie nowych oszczędności. Pozostali muszą się zadowolić 1,8 proc. W Toyota Banku wpłacający firmowe pieniądze na rok odbiorą o 2 proc. więcej, ale tylko przy depozycie nieprzekraczającym 99 999,99 zł. Przy wpłacie od 100 tys. zł odsetki spadną już do 1,85 proc.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej