Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

źródło: BLOOMBERG

Gandhi biznesu

Maria Rajca

Narayana Murthy, założyciel i szef Infosys Technologies, uznawany jest za ojca indyjskiego sektora IT i jednego z najbardziej wpływowych przedsiębiorców świata. Był też twórcą outsourcingowej rewolucji w Indiach

8 lipca 2015 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Górniczo-Hutniczej poświęcone nadaniu godności Doktora Honoris Causa AGH Panu Nagavara Ramarao Narayana Murthy” – czytamy na stronach internetowych krakowskiej uczelni. Uzasadniając swoją decyzję, Senat AGH napisał: „Murthy opracował i z sukcesem wdrożył w firmie Infosys Global Delivery Model, który stał się podstawą dynamicznego rozwoju outsourcingu usług IT w skali globalnej, w tym w Polsce”.

Zanim Global Delivery Model (globalny model dostarczania – w wypadku Infosys usług informatycznych) ożywił ten sektor w Polsce, Murthy zrewolucjonizował rynek zaawansowanych technologii oraz świat korporacji we własnym kraju. Jak napisał amerykański tygodnik „Time”, to on „zmienił Indie w biurowe i informatyczne zaplecze świata”. Wraz z sześcioma kolegami stworzył pierwszą indyjską firmę o globalnym zasięgu, zatrudniającą dziś 176 tys. osób w kilkudziesięciu krajach świata. Infosys był też pierwszą korporacją z Indii notowaną na Wall Street (Nasdaq).

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?