Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Jesteś właścicielem nieruchomości? Zobacz, kiedy przydają się systemy rejestracji o wysokiej rozdzielczości

Materiał Partnera

Monitoring to usługa doskonale znana i lubiana. Chętnie sięgają po nią przede wszystkim firmy i instytucje, zwiększając bezpieczeństwo na terenie obiektów. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i chcesz zabezpieczyć się przed różnego rodzaju zagrożeniami, sięgnij po nowoczesny monitoring IP. Z jego pomocą nie tylko ochrona jest łatwiejsza.

Nowoczesne systemy monitoringu to ogromny krok naprzód w porównaniu do tych sprzed dziesięciu czy dwudziestu lat. Na czym polega różnica? Przede wszystkim na jakości rejestrowanego obrazu. Dziś na monitorze widzimy nie rozmyte, trudne do zidentyfikowania postacie, które poruszają się po ekranie klatka po klatce, ale bardzo wyraźny obraz – dokładnością przypominający ten, który można zaobserwować na żywo. To duża przewaga. Dzięki doskonałej rozdzielczości monitoring IP umożliwia również inteligentną analizę obrazu. A to zupełnie zmienia jakość prowadzonego nadzoru. W jaki sposób?

Analiza obrazu „w akcji”, czyli co potrafi nowoczesny monitoring IP

Najbardziej nowoczesne systemy monitorowania – np. iCCTV od Konsalnet to monitoring IP oparty o technologie na miarę XXI wieku. Precyzyjna rejestracja obrazu to dopiero pierwszy krok. Drugim jest jego kompleksowa analiza – nie tylko ta prowadzona przez ludzkie oko, ale przede wszystkim – za pomocą zaawansowanych algorytmów. Taki sposób przetwarzania danych jest najlepszą gwarancją, że systemowi zabezpieczeń nie umknie żadne zagrożenie.

Tego typu monitoring z systemem inteligentnej analizy obrazu pozwala m.in.:

  • ograniczyć konieczność korzystania z ochrony fizycznej – właściwie zamontowane kamery zintegrowane z inteligentnym monitoringiem sprawią, że nadzór nad bezpieczeństwem, zwłaszcza po godzinach pracy obiektu, może sprowadzić się do wideo obchodów oraz wideo weryfikacji (wykonywanych zdalnie, z Centrum Monitoringu agencji ochrony) – tylko gdy zajdzie konieczność, na miejscu szybko pojawi się ekipa interwencyjna,
  • usprawnić i uszczelnić system kontroli dostępu – zarówno przy bramie wjazdowej, dzięki automatycznej identyfikacji tablic rejestracyjnych, jak i wewnątrz budynku – dzięki automatycznemu systemowi rozpoznawania twarzy,
  • natychmiast wykryć intruza na terenie nieruchomości – zarówno, gdy pojawia się w strefie ograniczonego dostępu, jak i w ogóle na terenie posesji (np. w godzinach nocnych),
  • szybko wykrywać sytuacje niebezpieczne – np. potencjalne kradzieże czy wypadki, które nakazują pracownikom ochrony podejmować konkretne działania.

Co ważne, system można zintegrować z tym, który obecnie funkcjonuje na terenie nieruchomości oraz połączyć z systemem alarmowym i innymi zabezpieczeniami. iCCTV umożliwia więc integrację wszystkich systemów bezpieczeństwa.

Nie tylko bezpieczeństwo, ale też cenne dane

Zależnie od tego, jakiej nieruchomości jesteś właścicielem, możesz skorzystać z wielu innych rozwiązań, które gwarantuje Ci inteligentny system. Jakich? Przykłady można mnożyć. Poniżej prezentujemy te najciekawsze.

  •  Automatyczne zliczanie osób

Przydatne zarówno w nieruchomościach o charakterze handlowym i wielu innych. Analiza liczby osób odwiedzających Twoją firmę czy instytucję pozwoli Ci m.in. dostosować liczbę pracowników obsługujących klientów, jak i zoptymalizować zużycie zasobów.

Znajomość typowego natężenia ruchu „nauczy” również system zabezpieczeń reagować na podejrzane sytuacje (kiedy np. po godzinach otwarcia obiektu po terenie nieruchomości przemieszcza się duża liczba osób).

  • Zarządzanie ruchem drogowym

To rozwiązanie odpowiednie przede wszystkim dla biurowców czy też firm logistycznych produkcyjnych. Jeśli przez Twój teren każdego dnia przewija się wiele pojazdów, a ich wjazdy i wyjazdy są rejestrowane, monitoring IP przyspieszy i uprości ten proces.

Automatyczne wykrywanie numerów rejestracyjnych sprawi, że szlaban otworzy i zamknie się samodzielnie, a wjazd i wyjazd zostanie zanotowany w systemie. Gdy zaś pojawi się nieautoryzowany pojazd – powiadomienie dotrze do obsługi i możliwa będzie weryfikacja.

  • Transkodowanie obrazu

Na terenie Twojej nieruchomości są miejsca, do których nie dociera stałe łącze internetowe, ale chcesz, by obraz z kamer tam zamontowanych docierał w czasie rzeczywistym do systemu? Kompresja wideo oferowana przez iCCTV sprawia, że dane i z takich kamer będą podłączone do systemu monitorowania.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?