Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Jesteś właścicielem nieruchomości? Zobacz, kiedy przydają się systemy rejestracji o wysokiej rozdzielczości

Materiał Partnera

Monitoring to usługa doskonale znana i lubiana. Chętnie sięgają po nią przede wszystkim firmy i instytucje, zwiększając bezpieczeństwo na terenie obiektów. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i chcesz zabezpieczyć się przed różnego rodzaju zagrożeniami, sięgnij po nowoczesny monitoring IP. Z jego pomocą nie tylko ochrona jest łatwiejsza.

Nowoczesne systemy monitoringu to ogromny krok naprzód w porównaniu do tych sprzed dziesięciu czy dwudziestu lat. Na czym polega różnica? Przede wszystkim na jakości rejestrowanego obrazu. Dziś na monitorze widzimy nie rozmyte, trudne do zidentyfikowania postacie, które poruszają się po ekranie klatka po klatce, ale bardzo wyraźny obraz – dokładnością przypominający ten, który można zaobserwować na żywo. To duża przewaga. Dzięki doskonałej rozdzielczości monitoring IP umożliwia również inteligentną analizę obrazu. A to zupełnie zmienia jakość prowadzonego nadzoru. W jaki sposób?

Analiza obrazu „w akcji”, czyli co potrafi nowoczesny monitoring IP

Najbardziej nowoczesne systemy monitorowania – np. iCCTV od Konsalnet to monitoring IP oparty o technologie na miarę XXI wieku. Precyzyjna rejestracja obrazu to dopiero pierwszy krok. Drugim jest jego kompleksowa analiza – nie tylko ta prowadzona przez ludzkie oko, ale przede wszystkim – za pomocą zaawansowanych algorytmów. Taki sposób przetwarzania danych jest najlepszą gwarancją, że systemowi zabezpieczeń nie umknie żadne zagrożenie.

Tego typu monitoring z systemem inteligentnej analizy obrazu pozwala m.in.:

  • ograniczyć konieczność korzystania z ochrony fizycznej – właściwie zamontowane kamery zintegrowane z inteligentnym monitoringiem sprawią, że nadzór nad bezpieczeństwem, zwłaszcza po godzinach pracy obiektu, może sprowadzić się do wideo obchodów oraz wideo weryfikacji (wykonywanych zdalnie, z Centrum Monitoringu agencji ochrony) – tylko gdy zajdzie konieczność, na miejscu szybko pojawi się ekipa interwencyjna,
  • usprawnić i uszczelnić system kontroli dostępu – zarówno przy bramie wjazdowej, dzięki automatycznej identyfikacji tablic rejestracyjnych, jak i wewnątrz budynku – dzięki automatycznemu systemowi rozpoznawania twarzy,
  • natychmiast wykryć intruza na terenie nieruchomości – zarówno, gdy pojawia się w strefie ograniczonego dostępu, jak i w ogóle na terenie posesji (np. w godzinach nocnych),
  • szybko wykrywać sytuacje niebezpieczne – np. potencjalne kradzieże czy wypadki, które nakazują pracownikom ochrony podejmować konkretne działania.

Co ważne, system można zintegrować z tym, który obecnie funkcjonuje na terenie nieruchomości oraz połączyć z systemem alarmowym i innymi zabezpieczeniami. iCCTV umożliwia więc integrację wszystkich systemów bezpieczeństwa.

Nie tylko bezpieczeństwo, ale też cenne dane

Zależnie od tego, jakiej nieruchomości jesteś właścicielem, możesz skorzystać z wielu innych rozwiązań, które gwarantuje Ci inteligentny system. Jakich? Przykłady można mnożyć. Poniżej prezentujemy te najciekawsze.

  •  Automatyczne zliczanie osób

Przydatne zarówno w nieruchomościach o charakterze handlowym i wielu innych. Analiza liczby osób odwiedzających Twoją firmę czy instytucję pozwoli Ci m.in. dostosować liczbę pracowników obsługujących klientów, jak i zoptymalizować zużycie zasobów.

Znajomość typowego natężenia ruchu „nauczy” również system zabezpieczeń reagować na podejrzane sytuacje (kiedy np. po godzinach otwarcia obiektu po terenie nieruchomości przemieszcza się duża liczba osób).

  • Zarządzanie ruchem drogowym

To rozwiązanie odpowiednie przede wszystkim dla biurowców czy też firm logistycznych produkcyjnych. Jeśli przez Twój teren każdego dnia przewija się wiele pojazdów, a ich wjazdy i wyjazdy są rejestrowane, monitoring IP przyspieszy i uprości ten proces.

Automatyczne wykrywanie numerów rejestracyjnych sprawi, że szlaban otworzy i zamknie się samodzielnie, a wjazd i wyjazd zostanie zanotowany w systemie. Gdy zaś pojawi się nieautoryzowany pojazd – powiadomienie dotrze do obsługi i możliwa będzie weryfikacja.

  • Transkodowanie obrazu

Na terenie Twojej nieruchomości są miejsca, do których nie dociera stałe łącze internetowe, ale chcesz, by obraz z kamer tam zamontowanych docierał w czasie rzeczywistym do systemu? Kompresja wideo oferowana przez iCCTV sprawia, że dane i z takich kamer będą podłączone do systemu monitorowania.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Prąd dla małej firmy – wybieramy najlepszego sprzedawcę

Każda firma dąży do tego, by maksymalnie obniżyć koszty swojej działalności. Dla wielu firm szczególnie uciążliwy bywa koszt energii elektrycznej, jednak obecnie można go znacząco obniżyć dzięki zmianie sprzedawcy. Pozostaje jednak pytanie, jak zrobić to dobrze? Sprawdziliśmy to.

Jesteś właścicielem nieruchomości? Zobacz, kiedy przydają się systemy rejestracji o wysokiej rozdzielczości

Monitoring to usługa doskonale znana i lubiana. Chętnie sięgają po nią przede wszystkim firmy i instytucje, zwiększając bezpieczeństwo na terenie obiektów. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i chcesz zabezpieczyć się przed różnego rodzaju zagrożeniami, sięgnij po nowoczesny monitoring IP. Z jego pomocą nie tylko ochrona jest łatwiejsza.

Konsolidacja w polskim handlu trwa

Rola tradycyjnego handlu w Polsce będzie sukcesywnie spadać na rzecz sieci marketów, dyskontów i placówek formatu convenience. Przyłączanie się małych, lokalnych placówek do konsolidujących rynek sieci, jest dla wielu z nich szansą na przetrwanie. W tej grze rosną apetyty krajowych detalistów, w tym Polskiej Grupy Supermarketów.

Zastanawiasz się, dlaczego wykupienie polisy OC jest obowiązkowe? Oto przykłady sytuacji, kiedy brak polisy może okazać się kosztowny

Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Obowiązek wykupienia OC mają wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych - samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów.