Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Usunąć czy zostawić? – tatuaż a praca

Materiał Partnera

Tatuaż od zawsze był tematem tabu. Nie od dziś wzbudza kontrowersje. Dla jednych jest przejawem sztuki, innym zaś jawi się jako oszpecenie ciała. Jednak potrafi namieszać w życiu zawodowym swojego posiadacza.

Wizerunek

Wizerunek to bardzo ważna sprawa. To właśnie pierwsze, dobre wrażenie potrafi być decydujące w kontaktach międzyludzkich. Wiedzą o tym ludzie wykonujący zawody zaufania publicznego m. in. prawnicy, sędziowie, radcy prawni, lekarze, pielęgniarki, aptekarze itd. Również większość firm wymaga od swoich pracowników sztywnego trzymania się dress code’u. Z takim podejściem, kłóci się posiadanie tatuażu.

 

Tatuaż

Dopóki tatuaż jest mały, neutralny ideologicznie i umiejscowiony w niewidocznym miejscu, nie ma czym się martwić. Wystarczy zakupić kilka ubrań, pod którymi się go ukryje. Dłuższy rękawek bluzki czy nogawka spodni powinna załatwić całą sprawę. Gdy akurat brak gotówki na odpowiedni do zaistniałej sytuacji zakup, zawsze można skorzystać z chwilówki. Gorzej, gdy tatuażu nie da ukryć. Na dodatek zaś zawiera w sobie kontrowersyjne elementy np. wizerunek broni, trupie czaszki itp. I tu zaczynają się schody. Nie wszyscy pracodawcy tolerują takie ozdoby ciała. U wielu osób, wytatuowani ludzie nie wzbudzają zaufania. Winne są temu stereotypy, z którymi trudno walczyć. Łatwiej pozbyć się problemu decydując się na usunięciu tatuażu. I to raz na zawsze. Ale czy chcemy aż tak poświęcić się dla nowego pracodawcy?

 

Pozbywanie się tatuażu: o czym nie zapominać?

Nie warto wybawiać tatuażu domowymi sposobami, bo może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepiej oddać się w ręce specjalisty. Oceni on, jaka metoda powinna być zastosowana do usunięcia tatuażu. Obecnie na rynku najlepsze efekty daje ta z wykorzystaniem wiązki lasera. W przeważającej większości osoby, które chcą usunąć tatuaż wybierają właśnie takie rozwiązanie. Powinniśmy wiedzieć, że pełne laserowe usuniecie tatuażu, wymaga kilku sesji. Ich liczba w dużym stopniu zależy od różnych czynników: rodzaju tuszu, jaki został użyty do stworzenia tatuażu, głębokości wniknięcia barwnika pod skórę i wielkości wydzierganego rysunku. Najłatwiej usuwa się tatuaże małe, stworzone przy użyciu czarnego tuszu płytko umiejscowionego.

 

Co trudno usunąć?

Gorzej sprawa ma się w przypadku tatuaży kolorowych. Najbardziej trudnymi do wybawienia są te w kolorze białym i żółtym. Po wszystkim nie wolno się przez jakiś czas opalać ani korzystać z silnych peelingów do ciała. Wskazane jest również noszenie przez kilka dni opatrunku. Ma to na celu ochronę miejsca po zabiegu.

 

Inne metody

Czasem, gdy laser zawiedzie, korzysta się z bardziej radykalnych metod. Taką z pewnością jest wycięcie chirurgiczne, z którym wiąże się pozostawienie blizn. Oczywiście można je niwelować za pomocą operacji plastycznych. Koszty usunięcia tatuażu w dużej mierze uzależnione są od użytej metody. Wielkość rysunku i koloru barwnika, decydują o ich wysokości. Nie są to małe sumy. Jeśli nie mamy szans na kredyt w banku, pomyślmy o innym rozwiązaniu. Warto jednak zastanowić się, czy usunięcie tatuażu z powodu nowej pracy, nie jest zbyt wielką ingerencją w nasze życie prywatne.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Usunąć czy zostawić? – tatuaż a praca

Tatuaż od zawsze był tematem tabu. Nie od dziś wzbudza kontrowersje. Dla jednych jest przejawem sztuki, innym zaś jawi się jako oszpecenie ciała. Jednak potrafi namieszać w życiu zawodowym swojego posiadacza.

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie większej ilości kanałów sprzedażowych. Sięgamy także do Internetu. Jak wynika ze statystyk, co druki Polak kupuje w Sieci. W 2016 roku online zrobiliśmy zakupy na rekordowe 36 mld zł! Co nas do tego przekonuje?

Prąd dla małej firmy – wybieramy najlepszego sprzedawcę

Każda firma dąży do tego, by maksymalnie obniżyć koszty swojej działalności. Dla wielu firm szczególnie uciążliwy bywa koszt energii elektrycznej, jednak obecnie można go znacząco obniżyć dzięki zmianie sprzedawcy. Pozostaje jednak pytanie, jak zrobić to dobrze? Sprawdziliśmy to.

Jesteś właścicielem nieruchomości? Zobacz, kiedy przydają się systemy rejestracji o wysokiej rozdzielczości

Monitoring to usługa doskonale znana i lubiana. Chętnie sięgają po nią przede wszystkim firmy i instytucje, zwiększając bezpieczeństwo na terenie obiektów. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i chcesz zabezpieczyć się przed różnego rodzaju zagrożeniami, sięgnij po nowoczesny monitoring IP. Z jego pomocą nie tylko ochrona jest łatwiejsza.