Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Biurko z przyjemnością i wygodą

Materiał Partnera

Priorytetem każdego pracodawcy jest osiąganie jak najlepszych wyników, czyli zysków, przez jego pracowników. Jak sprawić, aby były jak najwyższe? Jak zapewnić sukces firmie?

Nad tym, jak poprawić efektywność i wydajność pracowników, a co za tym idzie – przychody firm, które ich zatrudniają, od niepamiętnych czasów zastanawiają się eksperci na całym świecie. Powstają na ten temat fachowe opracowania, odbywają się szkolenia i konferencje. Wynik, który osiąga przedsiębiorstwo, zależy przede wszystkim od samych pracowników i ich zaangażowania w to, czym się zajmują. A na to z kolei mają wpływ warunki, w jakich spędzają po kilka lub kilkanaście godzin dziennie, czyli od komfortu ich pracy.

Komfort przy biurku

Wyniki raportu EMEA Offices: Is Flexibility the Future? przedstawionego w 2016 roku przez międzynarodową agencję nieruchomości Colliers wskazują na to, że na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba pracowników biurowych w Unii Europejskiej zwiększyła się o 5 mln, osiągając poziom wyższy, niż uważany za rekordowy pod tym względem rok 2008. W samej tylko Warszawie powierzchnia biurowa wynosi już 5 mln metrów kwadratowych i ciągle są oddawane do użytku kolejne tzw. centra biznesowe. We wszystkich biurach najczęściej używanymi meblami są biurka komputerowe. Pracownicy spędzają przy nich kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. Musi więc siedzieć się im przy nich wygodnie, tak aby wykonywana praca była efektywna. Często do aranżacji przestrzeni biurowej firmy zatrudniają stylistów. Ci zaś skupiają się bardziej na wyglądzie i wizerunku firmy budowanym przez oryginalne i modne sprzęty, mniej zaś na funkcjonalności. Tymczasem nie warto kupować mebli, które mają oryginalny kształt, ale siedzenie przy nich przez dłuższy czas jest męczące i szkodliwe dla kręgosłupa i stawów.

Komfortowe biurko

Biurko powinno mieć przede wszystkim odpowiednią wysokość. Nie może być zbyt niskie lub zbyt wysokie, ponieważ wówczas pracownik, który przy nim siedzi, musi się pochylać lub przyjmować pozycję nadmiernie wyprężoną, a to w obydwu przypadkach prowadzi do bólów i zwyrodnień kręgosłupa oraz stawów. Wysokość blatu musi więc być taka, aby można było trzymać ręce w naturalnym położeniu, czyli ustawiając je tak, aby między ramieniem a przedramieniem tworzył się kąt prosty. Blaty standardowych biurek są montowane na wysokości 72–75 cm, sporadycznie 80–85 cm. Gdy ktoś jest niski lub bardzo wysoki, trudno mu znaleźć mebel, przy którym będzie mógł wygodnie pracować. A gdyby nawet taki był w sprzedaży, to z punktu widzenia pracodawcy jego zakup jest nieopłacalny, ponieważ często przy jednym blacie pracuje kilka osób – tak się dzieje w systemie zmianowym lub w coraz popularniejszym modelu hot desk, gdzie nie ma przypisanych biurek do konkretnych osób. Jak więc zagwarantować komfort pracownikom? Najlepiej i najłatwiej kupując biurka z blatem sterowanym elektrycznie. Ma je w ofercie między innymi firma AJ Produkty.

Komfort dla każdego

Biurka sterowane elektrycznie są nie tylko funkcjonalne, ponieważ mogą przy nich siedzieć osoby różnego wzrostu, ale również proste w obsłudze. Wysokość blatu można szybko i łatwo wyregulować za pomocą pilota lub przycisków pod blatem. Mechanizm ma funkcję łagodnego startu oraz zatrzymania, a siłowniki pracują płynnie i cicho, co jest istotne w biurze, gdzie pracuje kilka lub kilkanaście osób. Najbardziej zaawansowane modele dają możliwość zapisania położeń wysokości blatu oraz system antykolizyjny – przy podnoszeniu po napotkaniu przeszkody, którą może być na przykład otwarte okno, blat samoczynnie się zatrzymuje i cofa o kilka centymetrów. Meble tego typu są również bezpieczne, ponieważ producenci wyposażają je standardowo w system antyzgnieceniowy, który zapobiega nagłemu opuszczeniu blatu.

Wygodne biurko zapewni komfort pracy, a siedząca przy nim osoba będzie się mogła skupić na pracy i wykonywać ją bez przeciążenia przez dłuższy czas.

https://www.youtube.com/watch?v=NsCogkYn_SY

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość