Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Biurko z przyjemnością i wygodą

Materiał Partnera

Priorytetem każdego pracodawcy jest osiąganie jak najlepszych wyników, czyli zysków, przez jego pracowników. Jak sprawić, aby były jak najwyższe? Jak zapewnić sukces firmie?

Nad tym, jak poprawić efektywność i wydajność pracowników, a co za tym idzie – przychody firm, które ich zatrudniają, od niepamiętnych czasów zastanawiają się eksperci na całym świecie. Powstają na ten temat fachowe opracowania, odbywają się szkolenia i konferencje. Wynik, który osiąga przedsiębiorstwo, zależy przede wszystkim od samych pracowników i ich zaangażowania w to, czym się zajmują. A na to z kolei mają wpływ warunki, w jakich spędzają po kilka lub kilkanaście godzin dziennie, czyli od komfortu ich pracy.

Komfort przy biurku

Wyniki raportu EMEA Offices: Is Flexibility the Future? przedstawionego w 2016 roku przez międzynarodową agencję nieruchomości Colliers wskazują na to, że na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba pracowników biurowych w Unii Europejskiej zwiększyła się o 5 mln, osiągając poziom wyższy, niż uważany za rekordowy pod tym względem rok 2008. W samej tylko Warszawie powierzchnia biurowa wynosi już 5 mln metrów kwadratowych i ciągle są oddawane do użytku kolejne tzw. centra biznesowe. We wszystkich biurach najczęściej używanymi meblami są biurka komputerowe. Pracownicy spędzają przy nich kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. Musi więc siedzieć się im przy nich wygodnie, tak aby wykonywana praca była efektywna. Często do aranżacji przestrzeni biurowej firmy zatrudniają stylistów. Ci zaś skupiają się bardziej na wyglądzie i wizerunku firmy budowanym przez oryginalne i modne sprzęty, mniej zaś na funkcjonalności. Tymczasem nie warto kupować mebli, które mają oryginalny kształt, ale siedzenie przy nich przez dłuższy czas jest męczące i szkodliwe dla kręgosłupa i stawów.

Komfortowe biurko

Biurko powinno mieć przede wszystkim odpowiednią wysokość. Nie może być zbyt niskie lub zbyt wysokie, ponieważ wówczas pracownik, który przy nim siedzi, musi się pochylać lub przyjmować pozycję nadmiernie wyprężoną, a to w obydwu przypadkach prowadzi do bólów i zwyrodnień kręgosłupa oraz stawów. Wysokość blatu musi więc być taka, aby można było trzymać ręce w naturalnym położeniu, czyli ustawiając je tak, aby między ramieniem a przedramieniem tworzył się kąt prosty. Blaty standardowych biurek są montowane na wysokości 72–75 cm, sporadycznie 80–85 cm. Gdy ktoś jest niski lub bardzo wysoki, trudno mu znaleźć mebel, przy którym będzie mógł wygodnie pracować. A gdyby nawet taki był w sprzedaży, to z punktu widzenia pracodawcy jego zakup jest nieopłacalny, ponieważ często przy jednym blacie pracuje kilka osób – tak się dzieje w systemie zmianowym lub w coraz popularniejszym modelu hot desk, gdzie nie ma przypisanych biurek do konkretnych osób. Jak więc zagwarantować komfort pracownikom? Najlepiej i najłatwiej kupując biurka z blatem sterowanym elektrycznie. Ma je w ofercie między innymi firma AJ Produkty.

Komfort dla każdego

Biurka sterowane elektrycznie są nie tylko funkcjonalne, ponieważ mogą przy nich siedzieć osoby różnego wzrostu, ale również proste w obsłudze. Wysokość blatu można szybko i łatwo wyregulować za pomocą pilota lub przycisków pod blatem. Mechanizm ma funkcję łagodnego startu oraz zatrzymania, a siłowniki pracują płynnie i cicho, co jest istotne w biurze, gdzie pracuje kilka lub kilkanaście osób. Najbardziej zaawansowane modele dają możliwość zapisania położeń wysokości blatu oraz system antykolizyjny – przy podnoszeniu po napotkaniu przeszkody, którą może być na przykład otwarte okno, blat samoczynnie się zatrzymuje i cofa o kilka centymetrów. Meble tego typu są również bezpieczne, ponieważ producenci wyposażają je standardowo w system antyzgnieceniowy, który zapobiega nagłemu opuszczeniu blatu.

Wygodne biurko zapewni komfort pracy, a siedząca przy nim osoba będzie się mogła skupić na pracy i wykonywać ją bez przeciążenia przez dłuższy czas.

https://www.youtube.com/watch?v=NsCogkYn_SY

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?