Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Artykuł Sponsorowany

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?

Szybkie pożyczki pozabankowe – do kogo są skierowane?

Żeby otrzymać kredyt z banku, potrzebna jest przede wszystkim odpowiednia zdolność kredytowa, rozumiana jako możliwość spłacenia przez kredytobiorcę zaciągniętego zobowiązania. Składa się na nią wiele czynników, które w istotny sposób mogą wpłynąć na decyzję banku.

Weryfikowana jest przede wszystkim wysokość dochodów klienta, jego wiek, rodzaj i okres zatrudnienia, liczba osób mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym, a także wysokość zobowiązań czy historia kredytowa. Jesteś zatrudniony na umowę o dzieło? Nie możesz udokumentować swojego dochodu? W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść pożyczki pozabankowe.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać środki?

Rynek pożyczek pozabankowych wart jest obecnie kilka miliardów złotych. Powstają nowe podmioty, wyróżniające się ofertami i dostępnością. Sama branża podlega coraz większym regulacjom, a w grze zostają tylko najlepsi. Nic dziwnego, że tak dużo osób korzysta z chwilówek. Co tak bardzo przyciąga klientów?

Firmy, które oferują pożyczki pozabankowe, zwykle nie stosują tak restrykcyjnych wymogów, jak banki. Zazwyczaj oczekują jedynie posiadania polskiego obywatelstwa oraz miejsca zamieszkania na terenie RP, pełnej zdolności do czynności prawnych, odpowiedniego wieku, a także pozytywnej oceny zdolności kredytowej. W praktyce sprowadza się to do szybkiej weryfikacji konsumenta, a decyzja w sprawie przyznania pożyczki wydawana jest błyskawicznie.

Klientom korzystającym z pozabankowych pożyczek zależy przede wszystkim na braku zbędnych formalności i szybkiej decyzji. Jak przyspieszyć proces? To wszystko są w stanie zagwarantować pożyczki pozabankowe przez internet – wnioski o przyznanie środków można składać przez całą dobę, bez konieczności wychodzenia z domu.

Rozwiązanie jest także bezpieczne – bazuje na nowoczesnych systemach szyfrujących dane – takich samych, jakie wykorzystywane są w szeroko pojętej bankowości elektronicznej. Protokoły SSL chronią poufne dane klientów, sprawiając, że ich niekontrolowany wyciek jest niemożliwy. Interesują cię szybkie pożyczki pozabankowe? Sprawdź np. pożyczkę pozabankową od VIVUS i zobacz, jakie dodatkowe atuty mają te oferty.

Pożyczka prywatna – co to jest i kto skorzysta?

Pożyczka prywatna polega na tym, że osoba fizyczna, która posiada wolne środki finansowe, pożycza daną kwotę innemu człowiekowi bądź firmie. Z tej alternatywy zwykle korzystają osoby już zadłużone, które niestety nie mogą pozwolić sobie ani na zadłużenie w banku, ani na ofertę sektora pozabankowego. Jakie są minusy tego sposobu pomocy finansowej?

* Trudno jest zweryfikować wiarygodność pożyczkodawcy.

* Zwykle można pożyczać w ten sposób tylko niewielkie kwoty.

* Zdarza się, że sposób zabezpieczenia takiej chwilówki jest wymagający, np. hipoteka.

* Należy przy podpisywaniu wykazać się szczególną czujnością.

Jeżeli decydujesz się na pożyczkę prywatną, musisz mieć na względzie przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Może to być strzał w dziesiątkę i dobra alternatywa dla innych chwilówek, ale tylko, jeśli dodasz do tego ostrożność.

 

 

 

 

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?