Najnowsza interwencja Uważam Rze

Księża pracują najdłużej!

Z ogromnym oburzeniem oglądnąłem spot „naszego" rządu dotyczący specjalnych przywilejów emerytalnych, w którym to został ukazany fałszywy obraz dotyczący kapłanów.

Przypomnę tylko, że jeśli chodzi o Kościół katolicki, Kodeks prawa kanonicznego jasno zaznacza, że ksiądz może przejść na emeryturę w wieku 75 lat. Jeżeli według Platformy są to „specjalne uprawnienia i przywileje", to owszem, zgodzę się z nimi, i jeszcze potwierdzę, ale dlaczego kapłani zostali zrównani z osobami, które po kilkunastu latach pracy, po 40 latach życia, mogą ubiegać się o emerytury? Tego nie jestem w stanie pojąć. Co za manipulacja!

Dziękuję za fantastyczny Tygodnik!

Z poważaniem
Dawid Siwak, Gorzów

 

Podzielamy oburzenie. Nas najbardziej rozbawiły inne elementy tych reklamówek: radość, z jaką ludzie młodzi i starsi, policjanci i nauczyciele przyjmują rzekomo ten nakaz pracy prawie do śmierci! Ale co się dziwić – jak zielona wyspa, jak odlot, to na całego! Tak naprawdę to nie informacja, ale dezinformacja. I na dodatek w ogóle nie skomentowana poważnie w mediach.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?