Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Wiktoria krynicka

Piotr Gursztyn

W wyścigu Bronek – Donek znów punkt dla Bronka. Dokładniej premia górska

A jeszcze dokładniej premia za zwycięstwo w Krynicy Górskiej. Wiktoria krynicka polegała na całkowitym wykolegowaniu szefa rządu przez głowę państwa. Donald Tusk nie ma szczęścia do forum w Krynicy. Cztery lata temu pojechał ufny i przyjazny z darem w postaci obietnicy wprowadzenia euro. Spotkały go jedynie przykrości i szyderstwa. Rozgoryczony sam nie jeździł na forum, a i swoim ministrom zabronił się tam pojawiać. Pozwolenie miał tylko Michał Boni, który w rządzie pełni funkcję jajogłowego.

Teraz premier się przemógł. Poprosił prezydenta, aby ten ustąpił mu pola. A głowa państwa na to, że nie może, bo przyjeżdża tam jedna zagraniczna głowa państwa, z Chorwacji, i on musi o nią zadbać. Znów pojechał tylko Boni. I nawet jego spotkały przykrości. Minister opowiadał gościom z zagranicy, jak wspaniale rozwija się Polska. Na co wstał jakiś niewdzięczny eurodeputowany z Włoch i powiedział, że z Mediolanu leciał do Krakowa tylko godzinę, a z Krakowa do Krynicy jechał cztery godziny. Co według niego ma być dowodem na to, że źle się rozwijamy, bo mamy kiepskie drogi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość