Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

W 1943 r. anglosascy oficerowie mogli swobodnie zbadac doly smierci i ciala polskich zolnierzy zamordowanych przez Sowietow. Czy jest mozliwe, ze Churchill wiedzial o zbrodni wczesniej?

Zdrada sojuszników

Piotr Zychowicz

Przekazane Polsce dokumenty nie mają większego znaczenia. Są tylko kolejnym dowodem na dwulicowość Roosevelta wobec Polski

Stany Zjednoczone przekazały Polsce tysiące dokumentów dotyczących zbrodni katyńskiej. Imprezie zorganizowanej na Kapitolu towarzyszyła wspaniała oprawa. Wszystko odbyło się w blasku  fleszy i wśród zapewnień o przyjaźni polsko-amerykańskiej. Ujawnienie katyńskich akt zostało odebrane jako wielki sukces naszej dyplomacji i ważny gest Ameryki wobec Polski.

Historycy, którzy mieli już okazję zapoznać się z dokumentami, sprowadzają jednak entuzjastów brutalnie na ziemię. – Jestem głęboko i mocno rozczarowany. To dokumenty trzeciej kategorii. Groch z kapustą. Wygląda to tak, jakby ktoś zmiótł miotłą, pomieszał i rzucił je Polakom, żeby się ucieszyli. Te papiery nie mają większej wartości – powiedział „URz" prof. Krzysztof Jasiewicz.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?