Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Pokonać dzielące nas problemy

W dniach 5–7 października w Druskiennikach na Litwie odbył się Pierwszy Zjazd Forum Współpracy i Dialogu im. Jerzego Giedroycia 2012.

Wzięli w nim udział polscy i litewscy intelektualiści: zarówno historycy, dziennikarze, jak również przedstawiciele świata kultury.

Pierwsi głos zabrali honorowi goście zjazdu: Valdas Adamkus, były prezydent Litwy i nieoficjalny patron litewskiego forum, ze strony polskiej europoseł PiS i wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Europarlamentu prof. Ryszard Legutko.

Drugi dzień forum został zdominowany przez problematykę związaną z mediami.

W dyskusji „Stosunki Litwinów i Polaków – perspektywa rozwoju" wypowiedzieli się redaktor naczelny „Uważam Rze" Paweł Lisicki i Rimvydas Valatka, redaktor naczelny dziennika „15 min", wcześniej związany z dziennikiem „Lietuvos rytas".

Paweł Lisicki zwrócił m.in. uwagę na to, że media w Polsce nie są zainteresowane tematami spoza naszego kraju, gdyż sami Polacy mało się interesują polityką zagraniczną.

—urz

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy