Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Twój komputer nie należy do ciebie

Eliza Olczyk, Grażyna Zawadka

Oszustwa, wyłudzenia, kradzieże tożsamości. Coraz więcej osób pada ofiarą cyberprzestępców i traci znaczące sumy

Tomasz P. najpierw włamywał się do domów, skąd kradł biżuterię, złote monety czy laptopy. Na koncie miał też rozboje. W końcu wpadł na pomysł oszustw internetowych. Na jednym z portali aukcyjnych wystawiał do sprzedaży markowe kosmetyki, za które inkasował pieniądze, ale towaru nie dostarczał. W taki sposób naciągnął niemal 400 osób. Mężczyzna był ścigany 10 listami gończymi za różne przestępstwa. Wpadł kilka dni temu w Elblągu po trwających półtora roku poszukiwaniach.

Przestępcy idą z duchem czasu. Coraz częściej odchodzą od „konwencjonalnych" metod i uznają, że lepiej i bezpieczniej obłowią się w sieci. Tylko w ciągu ostatniego roku z cyberprzestępczością miało styczność ponad 7 mln Polaków. Statystycznie każdy z nich stracił z tego powodu 672 zł – wynika z raportu opublikowanego przez firmę Symantec, zajmującą się zabezpieczaniem pamięci komputerowych.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy