Najnowsza interwencja Uważam Rze

W ścianie lub na balkonie

Moda, fanaberia, chęć posiadania dodatkowego źródła ciepła, a może zbyt dosłowne umiłowanie „ogniska domowego”? Kominki od kilkunastu już lat cieszą się niesłabnącą popularnością, także w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych

Wraz z nastaniem pierwszych chłodów ci, którzy je mają, uzupełniają zapasy drewna, brykietów czy pelet. A pozostali zaczynają żałować, że jeszcze kominka nie zainstalowali. I obmyślają, jaki byłby najlepszy. No właśnie – jaki? Jeśli ma spełniać funkcje grzewcze, jego moc powinna być dopasowana do powierzchni domu lub mieszkania. Ważny jest też rodzaj obiegu, który pozwoli na optymalną dystrybucję gorącego powietrza. Ciekawym, dość nowym rozwiązaniem i sposobem na tanie ogrzewanie jest np. kominek z płaszczem wodnym (nad paleniskiem znajdują się rury cieplne, a dookoła niego w podwójnych ściankach płynie woda; rozgrzana woda przekazuje ciepło do instalacji grzewczej). Oferta kominków dostępna na rynku jest niezwykle różnorodna – można wybierać różne style wykonania (np. klasyczne, rustykalne, nowoczesne, a nawet kaflowe) oraz fasady (płaskie, narożne, otwarte na dwie, trzy lub cztery strony itp.). Od niedawna na rynku funkcjonują także biokominki, w których ogień powstaje na skutek spalania nieszkodliwego dla człowieka bioetanolu. W zależności od upodobań taki kominek można wbudować w ścianę albo nawet postawić na stole czy balkonie. Ceny są równie różnorodne jak sam produkt – od około 200 zł za najprostszy biokominek, do kilku, kilkunastu tysięcy złotych, choć tak naprawdę górną granicę wyznacza wyobraźnia przyszłego użytkownika.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?