Najnowsza interwencja Uważam Rze

Rodzina produktów low-lambda ISOVER maksymalnie obniża koszty ogrzewania

Izolacja domu to inwestycja na wiele lat, dlatego wybierając materiał izolacyjny, warto zwrócić uwagę na to, czego dziś nie widać, ale pojawi się wraz z pierwszym rachunkiem za gaz, olej czy energię elektryczną.

Inwestycja w energooszczędne materiały izolacyjne to wartość, która z pewnością zaprocentuje. ISOVER Multimax 30, Super-Mata oraz wprowadzona ostatnio na rynek Profit-Mata tworzą rodzinę materiałów gwarantujących maksymalną oszczędność kosztów ogrzewania.

ISOVER Multimax 30 – najbardziej energooszczędny materiał izolacyjny z wełny mineralnej dostępny na rynku – wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie konstrukcja ogranicza możliwości stosowania materiału o większej grubości. Jest też doskonałym materiałem do izolacji od wewnątrz budynku, gdy z różnych przyczyn (w przypadku obiektów zabytkowych) nie można ingerować w fasadę i stosować izolacji od zewnątrz.

Do rodziny produktów low-lambda, w której prym wiedzie Super-Mata, dołączyła niedawno Profit-Mata o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,035 W/mK. Jest doskonałym materiałem do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych, poddaszy, podłóg i stropów drewnianych oraz konstrukcji szkieletowych.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?