Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Słaba płeć bije mocno

Maja Narbutt

Mężczyźni inkasują ciosy i się wstydzą. Bo jak właściwie ma się zachować mąż, którego pobiła żona?

Mężczyzna, który dzwoni, jest często święcie przekonany, że ten telefon będzie dla nas zaskoczeniem. Myśli, że chyba jest absolutnym wyjątkiem i tylko on ma ten problem – mówi Paula Klemińska. Od prawie dwóch lat pracuje jako konsultantka w Niebieskiej Linii – ogólnopolskim pogotowiu dla ofiar przemocy w rodzinie. Przez ten czas zgłosiło się ponad 1,1 tys. mężczyzn.

– Mam nadzieję, że będzie ich dużo więcej – mówi Paula Klemińska. Nie znaczy to rzecz jasna, że chciałaby, by przybywało mężczyzn, którzy doświadczają przemocy. Chciałaby jednak, by więcej mężczyzn przełamywało barierę wstydu, jaką jest przyznanie się do tego faktu.

Kiedy Katarzyna Figura publicznie wyznała, że była bita przez męża, spotkało się to ze współczuciem i zrozumieniem. Wsparcie, które otrzymała od mediów, byłoby bezwarunkowe, gdyby nie lekka konsternacja wynikająca z faktu, że aktorka opowiadała o swej gehennie w tych samych miejscach – tabloidach, pismach glamour i telewizjach śniadaniowych, w których całkiem niedawno snuła opowieść o wspaniałym związku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy