Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Słaba płeć bije mocno

Maja Narbutt

Mężczyźni inkasują ciosy i się wstydzą. Bo jak właściwie ma się zachować mąż, którego pobiła żona?

Mężczyzna, który dzwoni, jest często święcie przekonany, że ten telefon będzie dla nas zaskoczeniem. Myśli, że chyba jest absolutnym wyjątkiem i tylko on ma ten problem – mówi Paula Klemińska. Od prawie dwóch lat pracuje jako konsultantka w Niebieskiej Linii – ogólnopolskim pogotowiu dla ofiar przemocy w rodzinie. Przez ten czas zgłosiło się ponad 1,1 tys. mężczyzn.

– Mam nadzieję, że będzie ich dużo więcej – mówi Paula Klemińska. Nie znaczy to rzecz jasna, że chciałaby, by przybywało mężczyzn, którzy doświadczają przemocy. Chciałaby jednak, by więcej mężczyzn przełamywało barierę wstydu, jaką jest przyznanie się do tego faktu.

Kiedy Katarzyna Figura publicznie wyznała, że była bita przez męża, spotkało się to ze współczuciem i zrozumieniem. Wsparcie, które otrzymała od mediów, byłoby bezwarunkowe, gdyby nie lekka konsternacja wynikająca z faktu, że aktorka opowiadała o swej gehennie w tych samych miejscach – tabloidach, pismach glamour i telewizjach śniadaniowych, w których całkiem niedawno snuła opowieść o wspaniałym związku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez