Najnowsza interwencja Uważam Rze

Nie pomijajmy cierpienia Polaków!

Szanowna Redakcjo „Uważam Rze"! Czytuję Wasz tygodnik regularnie od początku jego istnienia, a po zmianach personalnych, których nie sposób nie zauważyć, baczniej niż zwykle zająłem się studiowaniem artykułów w tym, jak sami siebie określacie, ,,tygodniku autorów niepokornych".

Z dużą ulgą stwierdzam, że poziom tak stylistyczny, jak i merytoryczny wcale nie odbiega od poziomu, który prezentowaliście Państwo przed ,,rewolucją" kadrową, a co więcej, wydaje mi się, że z nową mocą przystąpiliście do obnażania błędów gabinetu p. Tuska i chwała Wam za to! Ja jednak chciałbym poruszyć temat, który – czego jestem pewien – jest, a przynajmniej powinien być, tematem ważnym dla obywatela naszego kraju. Mianowicie obserwuje się u nas od kilku ładnych lat tendencje do ukazywania Żydów jako tych, którzy wycierpieli w czasach wojennych najwięcej, przy całkowitym pominięciu cierpień narodu polskiego w tych okrutnych latach terroru. Nie staram się oczywiście negować okropieństw Holocaustu, jednak chciałbym zwrócić uwagę na postępowanie lobby żydowskiego w wielu krajach, a w szczególności w USA, gdzie Polaków stawia się na równi z hitlerowskimi oprawcami jako współoprawców narodu żydowskiego, jako przykład podając najczęściej Jedwabne. Otóż to zakłamanie wynika z chęci wyłudzenia przez potomków Żydów żyjących w tamtych czasach odszkodowania od Polski w kwocie 60 miliardów złotych!

I znów oczywiście nie neguje tego, co działo się we wspomnianym Jedwabnem, jednak z całą stanowczością nie zgadzam się na słowa takie jak te Icchaka Szamira: ,,Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki", i zakłamywanie historii przez naszych żydowskich współbraci. Polecam poszukać choćby w internecie wypowiedzi Żydów amerykańskich o Polsce, by przekonać się o prawdziwości przedstawionych przeze mnie faktów. Jeśli Państwo naprawdę jesteście publicystami niepokornymi, myślę, że warto zmierzyć się z tym tematem na łamach Waszego tygodnika.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Michał Panek

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?