Najnowsza interwencja Uważam Rze

Redakcja

Redaktor naczelny: Paweł Jabłoński
Zastępcy redaktora naczelnego: Wojciech Romański
Sekretarz redakcji: Anna Magierska 
Redaktor: Agnieszka Niemojewska
Projekt graficzny: Malwina A. Użarowska
Graficy: Malwina A. Użarowska, Maciej Kiełkucki
Fotoedycja: Dorota Nowacka
Internet: Grzegorz Jakubowski

Komentatorzy i stali współpracownicy:
Grzegorz Benda, Robert Cheda, Paweł Gałka, Rafał Kotomski, Emilia Kunikowska, Paweł Łepkowski, Rafał Otoka-Frąckiewicz, Tomasz Pichór, Leszek Pietrzak, Aleksander Piński, Anna Raczyńska, Andrzej Sadowski, Tomasz Teluk, Andrzej Urbański, Jakub Wozinski, Paweł Zarzeczny

Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania tekstów. 
Copyright © UWAŻAM RZE sp. z o.o. 
Wszystkie prawa zastrzeżone (włącznie z tłumaczeniem na języki obce)

Konsolidacja długu - co to jest, jak działa i dla kogo jest najlepsza?

Duża część z nas posiada wiele zobowiązań finansowych, ale nie wszyscy radzą sobie ze spłacaniem zaległości w terminie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Nawet w przypadku kilku pożyczek czy kredytów można wybrnąć z tej sytuacji. Odpowiedź to konsolidacja długu.

Kiedy długi są przekazywane do firmy windykacyjnej?

Wskaźnik zadłużenia Polaków rośnie z roku na rok. W ostatnim kwartale 2017 roku łączna wartość przeterminowanych długów przekroczyła 25 mld złotych. Jeśli banki i inne instytucje, które zmagają się z nieuregulowanymi wierzytelnościami, mają trudności w sprawnym odzyskaniu swoich pieniędzy, mogą je przekazać do firmy windykacyjnej. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Lokaty bankowe - czy to się opłaca?

Niemal 30% Polaków wybiera lokaty bankowe jako sposób pomnażania oszczędności. Chociaż niskie oprocentowanie nie zachęca do deponowania kapitału właśnie w takiej formie, lokaty cieszą się dużą popularnością. Czy to oznacza, że takie rozwiązanie jest jednak opłacalne? Sprawdzamy.

Jeśli nie w banku, to gdzie – kilka słów o pożyczaniu

Bank odmówił ci przyznania kredytu? Potrzebujesz środków na remont samochodu lub wyprawkę dla dziecka? A może masz inne, niespodziewane wydatki, jednak twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska dla banku? Nie martw się, nie ma sytuacji bez wyjścia. W takiej sytuacji możesz skorzystać np. z pożyczki pozabankowej lub pożyczki prywatnej. Który sposób jest najbardziej korzystny?